C Serisi

Ofislerde ve kurumların idari bölümlerinde en gerekli mobilya dosya dolaplarıdır. Her gün yapılan yüzlerce yazışmanın evrakları, gelen giden evraklar, yapılan işle ilgili genelgeler ve benzeri her türlü evrak dosyalanır, dosya dolaplarına kaldırılır ve gerekli durumlarda tekrar dolaptan alınır. Ofisteki ihtiyaca göre bazen genel kullanımlar için dosya dolaplarına ve her çalışan için özel dosya dolabına ihtiyaç duyulabilir. Ofis çalışanı en hızlı şekilde aradığı dosyayı dolapta bulabilmelidir. Dolap içindeki raflar dosyaların düzenli şekilde yerleştirilmesini sağlamalıdır. Dosya dolabı ile ofislerde düzen sağlanacak, masaların üzerinde üst üste yığılmış dosyalar olmayacaktır. Sandalye üstlerinde ya da yerlerde dosya yığınları görülmeyecektir.

C Serisi

Dosya dolapları kapaklı, kapaksız, yarı kapaklı, cam kapaklı gibi farklı modellerde olabilir. Model tercihini ofisin ihtiyacına göre yapılır. Dolaplarda önemli olan malzeme ve işçilik kalitesi, kullanım rahatlığı ve güvenliğidir. Dosya dolapları için en ideal malzeme çelik saçtır. Çelik sacla yapılan dolaplar sağlam, dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Elektrostatik toz boya ile istenen her renge boyanır ve paslanmaz. Standart dolaplarda en çok gri renk kullanılır. İstek halinde ise her renge boyanabilir.
 
Dosya dolapları, harita dolapları, kartoteks dolapları gibi dolaplar ofis çalışmalarını kolaylaştırıyor ve ofislerde düzeni sağlıyor. Yapılan işin niteliğine göre farklı ebatlarda ve farklı modellerde dosya dolapları her ofiste bulunması gereken ofis mobilyalarıdır. Eğer iş yerinde dosyaları, evrakları ve klasörleri koyacak bir dolap yoksa masa üstlerinde, sandalye üstlerinde evrak ve dosya yığınları oluşur. Aranan bir dosyanın bulunması için dakikalar geçer. Dağınık bir masada iş verimliliği düşer ve işler aksar. Ofiste çalışma verimliliğinin artması ofisteki düzene bağlıdır ve bu düzen dosya dolapları ile sağlanır. Günümüzde ofislerin ve idari birimlerin çok daha düzenli ve temiz olduğunu görüyoruz.
 
Özellikle metal dosya dolapları kullanım rahatlığı ve estetik görünümleriyle ofisler için en ideal dolaplardır. 0,8- 0,9 mm kalınlıkta çelik saçtan yapılan dosya dolapları sağlam ve dayanıklı olup uzun yıllar kullanılabilmektedir. Metal dosya dolapları darbelere karşı dayanıklıdır. Rutubetten, nemden, ısı ve ışıktan etkilenmez. Standart ölçülerle yapılan dolaplar her ofisin ihtiyacına uygundur ama farklı ölçülerde dolap ihtiyacı olanlar için özel ölçülerle dolap imalatı yapılabilir. Ofislerde genellikle 100 lük, 130 luk ve 198 lik dolaplar tercih edilir.
C200-opt-1

Özellikler

C Serisi Dosya Dolapları, C Serisi Arşivleme Dolapları
 

Açıklama : Ürünlerimiz DKP sactan üretilmektedir.

Raf Aralıkları İsteğe Göre Ayarlanabilir.

Bir Raf 11 Adet (8 cm’lik) Dosya Almaktadır.

Raf Taşıma Kapasitesi: 50 Kg’dır.

Kapılar 180 Derece Açılabilir.

Gizli Menteşelidir, Kare Krom Kilitlidir.

Elektrostatik Toz Boyalıdır.

Standart Renklerimiz: Standart rengimiz RAL 7035 açık gridir – Renk Kartelasını Görüntülemek için Tıklayınız!