CH Serisi

Ofislerde, şirket ve kurumların idari birimlerinde dosya ve evrakların düzenli ve güvenli bir şekilde saklanması için dosya dolapları en gerekli ofis mobilyasıdır. Dosya dolaplarıyla ofisler ve çalışma alanları her zaman temiz ve düzenli kalacaktır. Aynı zamanda ofis çalışanı da bu düzenli ortamda daha verimli çalışacaktır. Aradığı evrak ve dosyayı kolayca bulacak, işlemi biten evrakların da masa üstünde yığılı kalmadan dolaba kaldıracaktır. Bu nedenle ofislerde iş hacmine ve çalışan sayısına uygun sayıda dosya dolabı bulunmalıdır. Ofislerde en kullanışlı dolaplar ise metal dosya dolaplarıdır. Metal dolaplar darbelere karşı daha dayanıklıdır ve uzun ömürlüdür.

CH Serisi

Dosya dolapları ihtiyaca ve zevke göre farklı modellerde üretilir. Tek kapaklı, çift kapaklı, kapalı, açık, yarı kapalı, camlı, yarı camlı modeller ve çekmeceli modeller her türlü ihtiyaca uygundur. Standart dosya dolapları 100 lük, 130 luk ve 198 lik modellerdir. Bu modellerde raf sayısı da iki, üç ve dörttür. Tüm dosya dolabı modellerinde asma kilit, gömme kilit veya elektronik kilit sistemleri vardır. Bazı modellerde iki adet kilit sistemi de kullanılabilir.
 
Ofislerin, kurum ve kuruluşların idari bölümlerinin demirbaş eşyalarından biri de dosya dolaplarıdır. Genellikle her ofis çalışanının bir dosya dolabına ihtiyacı vardır. Ayrıca ortak kullanılacak dosya dolapları da ofislerde yer alır. Dosya dolaplarında çalışanın her zaman başvuracağı ve işleriyle ilgili bilgilerin yer aldığı evraklar, dosyalar ve klasörler belli bir düzen içinde bulunur. Ayrıca gün içinde yapılan işlem evrakları da dosyalanarak dolaplara kaldırılır. Kullanılmayacak dosya ve evraklar arşive gönderilirken, dosya dolabında sürekli el altında olması gereken dosyalar kalır. Metal dosya dolabı ile ofisler ve çalışma alanları her zaman temiz ve düzenlidir. Etrafta dağınık halde, masa üstlerinde, hatta sandalye üstlerinde evrak ve dosyalar bulunmaz.
 
Dosya dolaplarının uzun yıllar kullanılacağı düşünülürse metal malzemeyle yapılan dolapların en kullanışlı olacağını görürüz. Metal dolaplar daha sağlamdır, darbelere karşı yüksek dayanım gösterir. Genellikle dosya dolabı yapımında 0,8- 0,9 mm kalınlıkta çelik sac kullanılır. Dosya dolapları standart ölçülerde yapılsa da ihtiyaca göre farklı ölçülerle de yapılabilir. 100 lük, 130 luk, 198 lik dosya dolapları kapaklı, kapaksız, yarı kapaklı, cam kapaklı, yarı cam kapaklı olabilir. Raflar ise ayarlanabilir özelliktedir ve dosya veya klasör ebatlarına göre rahatlıkla ayarlanır.
CH205-opt-1

Özellikler

CH Serisi Dosya Dolapları, CH Serisi Arşivleme Dolapları
 

Açıklama : Ürünlerimiz DKP sactan üretilmektedir.

Raf Aralıkları İsteğe Göre Ayarlanabilir.

Bir Raf 10 Adet (8 cm’lik) Dosya Almaktadır.

Raf Taşıma Kapasitesi: 50 Kg’dır.

Kapılar 180 Derece Açılabilir.

Gizli Menteşelidir, Kare Krom Kilitlidir.

Gizli Kilit Sistemli ve Taçlıdır.

Elektrostatik Toz Boyalıdır.

Standart Renklerimiz: Standart rengimiz RAL 7035 açık gridir – Renk Kartelasını Görüntülemek için Tıklayınız!